Stort TACK för ett lyckat DSM!

Stort TACK för ett lyckat DSM!

Stort tack till alla inblandande för ett väl genomfört Dansskolemästerskap på Parketten i Lidköping den 25 maj! Vi tar med oss en go känsla från denna interna tävling då vi ser att vår tävlingsdans växer och att antal tävlingsdansare blir fler och fler!

Stort tack till FOCUS HD och alla hårt arbetande föräldrar för ett fint utbud av mat och kakor under fredagens tävling!

Dansskolan delade ut några speciella diplom till några utav våra fantastiska tävlingsdansare under vårt DSM. Alla som väljer att ställa upp och tävla är vinnare men dessa fick en extra utmärkelse underkvällen!

Årets glädjespridare – Julia Gannholt
Årets prestation – Jennifer Boström
Årets nykomling- Selma Hestner Olsson
Årets talang – Elin Hestner Olsson
Årets träningsflit – Emil Rappell & Wilma Rehnström
Årets kamrat – Rebecca Beale
Årets medaljörer – Emil Axelsson & Tina Bengtsson

Vi ser framemot kommande mästerskap där nya talanger får belönas!